אם הגעתם לכאן סימן שאתם מחפשים אחר בעל מקצוע המתמחה בייבוש סומסום, כאשר אנחנו מדברים על ייבוש סומסום אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש. כיום, כאשר מתחילים פרויקטים רבים יש לוודא כי רמת הלחות במצע שומשום היא עד 3% בהנחה והיא עוברת את שלושת האחוזים יש לבצע ייבוש סומסום. כמו כן, לא מעט בתים אשר סבלו מנזילות רואים את הצורך בייבוש סומסום על מנת לשמר את ערך הנכס ולמנוע אי נעימויות עתידיות. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות – בדיוק בשביל זה אנחנו פה!

יורדים לעובי הקורה: מה זה בעצם ייבוש מצע סומסום?

אנו מאמינים שאתם שואלים את עצמכם מה זה בעצם ייבוש מצע סומסום. כאשר אנחנו מדברים על סומסום אנו מדברים על אחד מן המצעים הנפוצים ביותר בעולם הבנייה אשר מונח ומהווה תשתית אופטימאלית לריצוף אצל בתים פרטיים, מבנים עסקיים וציבוריים. לא מעט פעמים אנו עדים למצבים בהם הסומסום מתחת למרצפות מתחיל להירטב. סומסום רטוב מתחת למרצפות הינו בעיה לא קטנה מאחר והלחות והרטיבות אינם יכולים להתאדות כלל משום שהמרצפות השונות חוסמות ומבודדות את האוויר בצורה הרמטית – כך שעל מנת לייבש את הסומסום יש לקרוא לבעל מקצוע בעל ניסיון בתחום.

החשיבות בביצוע ייבוש סומסום

ייבוש סומסום הוא מלאכה חשובה ביותר, אם אנחנו יורדים לעובי הקורה אנו מגלים כי רטיבות ולחות אשר מצטברת מתחת לריצוף עלולה לגרום ללא מעט נזקים ועוגמת נפש בטווח הקצר ובטווח הארוך – נזקים ברכוש, נזקים בגוף ושאר נזקים לנכס אשר ידרשו גם הם טיפול רציני אשר נצטרך לשלם עליו לא מעט כסף. לכן, כאשר אנחנו מדברים על ייבוש סומסום אנו מדברים על פעולה אשר צריכה להיעשות בצורה מקצועית ומקיפה וללא שום תהיות. רטיבות סומסום פוגעת בנו במספר אספקטים:

אסתטיקה – כאשר אנו סובלים מרטיבות מתחת לריצוף אנו נסבול בלא מעט אספקטים הקשורים לעולם האסתטיקה והנוי. כתוצאה מרטיבות בריצוף אנו יכולים לראות לא מעט סדקים, שברים, טחב, עובש וקילופים על גבי הקירות והמרצפות השונים.

בריאות – כתוצאה מרטיבות ברציפות אנו רואים כי רטיבות כלואה עלולה לגרום ללא מעט מחדלים בריאותיים כמו טחב, עובש, פטריות ושאר ירקות הנמצאים בחלל הבית שלנו. אלו נחשבים לבעיות בריאותיות של ממש אשר דורשות התערבות מקצועית.

בטיחות – אנו מאמינים כי הבטיחות הוא אחד הדברים החשובים ביותר כאשר אנחנו מסתכלים ברמת המאקרו על הנכס ועל דיירי הנכס שלכם. כאשר אתם סובלים מרטיבות ישנו סיכוי סביר שרטיבות זו עלולה להמשיך הלאה אל תשתיות הבית, לפגוע בצנרות, נקודות חשמל ולעיתים אף להוביל למצב בו המבנה שלכם לא יציב ובמקרים חריגים אף להתמוטטות של המבנה – אנחנו לא רוצים להיות אלו שאומרים "אמרנו לכם", בטח לא כשזה נוגע לעניין בטיחותי.

ייבוש סומסום: מתי אנחנו נדע שיש צורך?

כאשר אנחנו מדברים על ייבוש סומסום אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש, לא מעט אנשים תוהים מתי אנו צריכים לבצע ייבוש סומסום – למעשה אין תשובה אחידה, יחד עם זאת ריכזנו עבורכם מספר סיטואציות בהן יש סבירות גבוהה שאתם צריכים ייבוש סומסום:

• רטיבות תת רצפתית – אם אתם סובלים ו/או סבלתם בעבר מרטיבות תת רצפתית סביר להניח שאתם זקוקים לייבוש סומסום, מאחר וגם אם אתם חושבים שהרטיבות נעלמה רטיבות הסומסום נמצאת מתחת למרצפות וכלואה שם.

• רטיבות בקירות – אם אתם רואים סימנים של רטיבות בקירות ניתן להניח כי אתם זקוקים לייבוש סומסום

• לפני תחילת פרויקט – לפני שאתם מתחילים פרויקט עליכם לבדוק את רמת הלחות במצע, התקנים הישראלים מותירים עד 3% במצע סומסום. בתחילת הפרויקט תתבקשו לשלוח דוגמית של מצע הסומסום לבדיקות מעבדה – בהנחה ועברו את שלושת האחוזים יש לבצע ייבוש סומסום יחד עם בעל מקצוע.

כמו כן קיימים עוד מספר רב של סיבות בגללן תצטרכו בעל מקצוע אשר יעזור לכם לייבש את הסומסום בצורה נכונה, מקצועית ויעילה.

פעולת הייבוש: שלב אחרי שלב

כאשר אנחנו מדברים על פעולת הייבוש אנו מחלקים אותה ל4 מקטעים שונים כאשר כל מקטע חשוב לתהליך הייבוש ולאבחון הבעיה הכוללת:

• בדיקות של השטח – כאשר מתגלה ספק ולו הכי קטן לסומסום לח ורטוב יש לקרוא לבעל מקצוע אשר יבצע מספר קידוחי כוס יהלום בקוטר 40 מ"מ במקומות נבחרים בבית, במהלך הבדיקה בעל המקצוע ייקח דגימות של סומסום ויעביר אותם לבדיקות מעבדה. בהנחה ובדיקות המעבדה יראו כי כמות הלחות הנמצאת בסומסום עוברת את רף שלושת האחוזים הרי לכם שצריך להמשיך הלאה בפעולת הייבוש.

• אפיון של השטח ובניית תכנית עבודה – כאשר אנחנו מדברים על ייבוש סומסום ורטיבות בפרט אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש, בעל מקצוע יבנה תוכנית מפורטת ומקצועית בה יוסקו כל המסקנות הרלוונטיות – מה הוא השטח הבעייתי, איפה נצטרך לעשות ייבוש סומסום ועל גבי כמה מ"ר, כמה זמן ייקח עד שנוכל לחזור לשגרה. לאחר שיהיו לבעל המקצוע את כל הפרטים האלו אנו נקבל ממנו הצעת מחיר מפורטת ואת הדרך האופטימלית לדעתו לייבוש הסומסום.

• מתחילים לייבש – אם חשבתם שפעולת ייבוש סומסום גורמת להרס הבית אנו מציעים לכם לחשוב שנית, כל תהליך הייבוש מתבצע יחד עם כלים ומכשירים ייעודיים הפועלים בשיטת "אל-הרס" אשר מטרתם לייבש את הרטיבות מתחת לריצוף בצורה מושלמת.

• בודקים כי המלאכה הושלמה – לאחר שביצענו אפיון מלא לשטח והתחלנו לייבש את הסומסום מתחת לריצוף יש לחזור לשלב הראשון שוב, אנו ניקח שוב מספר קידוחי כוס יהלום בקוטר 40 מ"מ במקומות נבחרים בבית, נשלח לבדיקות מעבדה ונראה אם המלאכה הושלמה.

ייבוש סומסום מתחת לריצוף: אלון ייבוש תת רצפתי

אם הגעתם לכאן סימן שאתם מחפשים אחר בעל מקצוע המתמחה בייבוש סומסום מתחת לריצוף, אנו רוצים להרגיע אתכם ולהגיד לכם שאתם יכולים להפסיק את החיפושים מאחר והגעתם למקום האידיאלי ביותר עבורכם – ברוכים הבאים לאלון ייבוש תת רצפתי!
אלון ייבוש תת רצפתי מתמחה בכל הקשור לייבוש תת רצפתי יחד עם טכנולוגיות מתקדמות אשר מבצעות את כל המלאכה ללא הרס הבית כלל, אנו מאמינים כי השירות אותו אנו נותנים הוא שירות "חירום" וכך אנו מתייחסים לעבודה בכל פעולה. כל אנשי המקצוע של אלון ייבוש תת רצפתי מחזיקים בכל ההסמכות וההיתרים הרלוונטיים לשם ביצוע המלאכה בצורה מקצועית ויעילה.
אנו מזמינים אתכם להצטרף אל חוג לקוחותינו ולבחור נכון – בוחרים אלון ייבוש תת רצפתי!